Pandemi Tedbiri Olarak İşletmelerde ve Merkezimizde Öğrenciler İzinlidir...

Pandemi Tedbiri Olarak İşletmelerde ve Merkezimizde Öğrenciler İzinlidir...

21.03.2020 79

İŞLETME YETKİLİLERİNE, VELİLERİMİZE, ÖĞRENCİLERİMİZE VE ÖĞRETMENLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU...!!!

 

"2019-nCoV" adlı Yeni  KoronaVirüs vaka sayısının Dünya genelinde artması nedeniyle; ülkemizde ilgili makamlarca üst düzeyde hassasiyetle gerekli koruma ve kontrol tedbirleri alınmaktadır. Tedbirlerin alınması kapsamında tüm resmi ve özel okul/kurumlarda eğitim-öğretime ara verilmiş olup, öğrenci ve öğretmenlere yönelik her türlü kurs, etkinlik, konferans, çalıştay, toplantı, sportif ve kültürel etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir.

 

Bu süreçte Bakanlığımız emirleri doğrultusunda Merkezimiz bünyesinde, örgün eğitime  30 Mart 2020 tarihine kadar ara verilmiştir. Sürecin sağlıklı takip edilmesi, gerekli tedbirlerin hassasiyetle alınması açısından Bakanlığımız ve yetklili makamların açıklamaları, emirleri doğrultusunda hareket edilecektir.

 

Ara tatilin 6-10 Nisan 2020 tarihinden 16-20 Mart 2020 tarihleri arasına alınması ve olağanüstü şartlar nedeniyle öğrenciler merkezimize gelmeyecek ve izinli olacaklar. Öğretmenlerimiz de bu süreçte idari izinli olduklarından "İşletmelerde Mesleki Eğitim" için koordinatör öğretmen görevlendirilmesi yapılmayacaktır. Dolayısıyla öğrencilerde olağanüstü şartlardan dolayı İşletmelerde Mesleki Eğitim'e gitmeyecek ve izinli olacaklardır.

 

23-27 Mart 2020 tarihleri arasında öğrenciler merkezimize gelmeyecek ve izinli olacaklardır. 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında da öğretmenlerin idari izinli olması nedeniyle öğrencilerin "İşletmelerde Mesleki Eğitime" gidip gitmeyeceği ve koordinatör öğretmen görevlendirmesi yapılıp yapılamayacağı yetkili makamlardan alınacak bilgilerden sonra açıklamalar ayrıca internet sitemizde duyurulacaktır.

 

Öğrencilerimizin olağanüstü olan bu süreçte İşletmelere gitmesi halinde olabilecek herhangi bir vakada sorumluluk işletme yetkilisi ve velilerde olacaktır. Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı emirleri doğrultusunda hareketle; özellikle hijyen kurallarına ve uyarılara hassasiyetle dikkat edilmesi hepimizin sorumluluğu ve vatandaşlık görevimizdir.

 

Meydana gelecek gelişmeleri merkezimiz internet sayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

 

İşletme Yetkililerimize, Velilerimize, Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize, Kursiyerlerimize ve tüm paydaşlarımıza saygıyla duyurulur.